Ana içeriğe atla

Hayali Yolculuk

Merhaba!Bu kez de bir kaç dakikanı bana ayırmanı istiyorum. Bırak o elindekini(bunu okuduğun cihaz hariç tabi😂😂) işini gücünü..Gidelim mi güzel yerlere?
Kitap okur gibi beynimiz de canlandıralım mı güzellikleri?Haydi başlayalım!💭
Öncelikle bavul hazırlayalım seninle..Ne olsun bavunda?En özel kiyafetlerin,en sevdiğin pijamaların,seni özel kılan parfümün ve bir bayansan makyaj malzemelerini erkeksen de saatlerini kemerlerini alalim..Bir iki çamaşır da koyduk mu hazırız sanki.. Kapattık bavulumuzu.Şimdi nereye gitmek istersin? Yurt dışı? Karavanla doğa gezisi? Deniz kenari? Lüks bir otel? Kaplıca? Haydi seç bakalım..Hadi ama hızlı ol,herkes bizi bekliyor!😂 Seçtiğimize göre gideceğimiz araca biniyoruz.Hava çok güzel!Ne sıcak ne soğuk..Her yer de çiçekler açmış,tam bir bahar havası..Hafif de bir lodos var sana çicek kokularını getirsin diye..Her gün onu fark etmeni bekleyen güneşte seninle.. Gidiyoruz istediğimiz yere,hiçbir şeyi ve hiç kimseyi düşünmeden..Yolculuk keyifli bir sohbet ve muhteşem yemeklerle devam ediyor..Yolculuğu belki çok sevmeyen sen bile zevk alıyorsun bu kez.. Sevdiklerine bakıyorsun hep gülüyorlar,yanındalar ve sen hiç olmadığın kadar mutlusun..Her gün senin için doğan güneşi ve yine senin icin batan güneşi hissediyorsun..O muazzam çicek kokusuna sevdiklerinin kokusu karışıyor.. İstiyorsun ki bu an hiç bitmesin..Lakin yolculuk bitiyor ve yeni bir hayat seni bekliyor..Hayalimiz şimdilik bu kadar..
Şimdi bir düşünelim bakalım...💬
O sevdiklerinin birçoğu yanında..Kalkıp pencerenden gökyüzüne bakarsan güneş o az önceki güneş..Bahçedeki çiçekler de hayalindekiler gibi..
Hayalindeki aracın aslında dünya olduğunu fark et.. Ve aslında hayatın bir yolculuktan farklı olmadığını..Bu yolculuk da bir yerde bitecek ve o zaman başlayacak belki de her şey.. Ama şuan yolculuktasın..Bu yolculuğu güzel geçirmek icin çok da büyük şeyler gerekmediğini aslında her şeyin etrafında olduğunu görüyorsun..Şimdi anlıyor musun geriye kalan her ne varsa ne kadar boş olduğunu..O canını sıkan olay ve kişilerin ne kadar değersiz olduğunu.. Yolculugunu kendi kendine bataklıklara,kara bulutlara soktuğunu fark ediyor musun?
Her yolculukta oluyor kötü,beklenmedik şeyler.. Ama hayatı yol kenarında bekleyerek geçirmezsin,devam etmek zorundasın..Bazılarını hatta bazen sevdiklerini yolda bırakmak zorunda kaldığın gibi yol üzerinden birilerini almak durumunda kalabiliyorsun..Evet bazı yollarda üzülüyor bazi yollarda kahkahalara boğuluyorsun.. Duygularını yaşamak en doğal hakkın ama bu yolun da bir sonu var. Bu yüzden olabildiğince kendi istediğin yoldan gitmeli,engellerini mertçe aşmalı,yılmadan devam etmelisin.. Her şeye inat kahkahaların inlemeli.. Hala yola devam ediyorsan tüm istediğin yolları denemelisin..Çünkü yolun sonunu bilemiyorsun... Geriye bakma şansın olursa keşkeler bırakmamak için istediklerini elde edene kadar devam etmelisin, istediğin her yolu denemelisin..
Bil ki bu yolculukta mutluluk hep yanında olacak!Yeter ki onu gör!Yoluna giren seni üzen şeyleri geride bırakmayı bil!Yolculuğuna sevdiklerinle istedigin yollarda devam et!Bazen bazı yollar sana yolun sonuymuş gibi gelecek ya hep yeniden çalıştır arabanı!Daha sıkı sarıl sevdiklerine!Çünkü yolun sonu hiçbir zaman sana kendini belli etmeyecek!!O ana dek devam eden yolculuğunda hep istediğin insanların yanına sür arabanı!Hep mutlu olduğun yönlere..Önce güzel bir harita çiz kendine,rotasız gidip kaybolma yollarda..İlerlerken ne etrafı seyredemeyecek kadar hızlı ne de yeni yollar göremeyecek kadar yavaş git..Biraz kontrollü ama olabildiğine mutlu!
Umarım bu yolculuğa hep doğru yollarda ve doğru insanlarla devam edersin.. İyi yolculuklar!🚗 👋


Yorumlar

  1. Isilaycim çok güzel olmuş hayatı çok güzel anlatmissin sevdiklerini her animizi iyi değerlendirmeliyiz ellerine sağlık yüreğine sağlık. .

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim anneciğim 😘 Hep birlikte güzel yollara Insallah 😘👪

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Huzurlu Olma Serüveni 2

Merhaba! Umuyorum ki perşembe gününden beri sağlığın sıhatin iyidir. Yeni bir serüvene başladığımız şu günlerdeki değişimi hissediyor musun? Hissetmiyorsan da ilerleyen yazılarda huzuru daha mümkün kılacağız. Bu enerji bizi bulacak.
Başlık: Kusursuzluğu Kabullenin
Uzun bir konuyla daha beraberiz. Ben kitapta size ne yazdığını değil hep kendi düşüncelerimi aktarıyor olacağım. Bu nedenle benim gibi düşünüyor olmak zorunda değilsin. Beraber huzuru arıyoruz sadece.
Konumuz aslında bizi "mükemmeliyetçilik" kavramının ortasına atıyor. Huzurumuzu kaçıran hep daha iyisi olması gerekliliği dürtüsü hepimizi görmüyor mu? Halbuki bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmek gerekmiyor mu? Her zaman daha iyisi mi olmalı? Bunun için çalışmak denemek şahane bir yolken biz neden bunu bir işkence ve kısır bir döngü içinde bırakırız ki? Hep daha iyisi. En iyisi olmalı. Ama bu kime göre neye göre? Sana göre en iyisi sahiden de en iyisi midir ki? Bunca yıldır kendimizi yorduğumuz yeterli. Biz mükemmel…

Senin İçin Huzur

Merhabalar!  Blogger okuyan, yazan üç beş insan kaldık herhalde şurada. 😂 Hatta okuyan kişi sayısı okul bazında artarken yazı okuma olarak düştüğü şu günlerde seninle burada buluşmak çok özel..
Sürekli yazayım dedim olmadı. Zorlayınca da hiç olmaz ya hani tam da öyle bir durum.
Yazmayı,  seninle burada konuşmayı seviyorum ben.  Bu nedenledir ki özür diliyorum verdiğim aralar için.
Huzur arayışımız bu yazıda devam ediyor. Sık sık yazmaya çalışacağım. Canlansın buralarda yazın gelişiyle. Bir Youtube klasiği gibi yaparak anasayfamdaki abone ol tuşuna tıklar mail adresinizi yazarsanız ben yazı koydukça bildirim gelir. (Şaka değil 😄)
Bugünkü konumuz kitaptan olmayacak. Huzurun senin için ne ifade ettiğine bakmadan huzuru aramak da saçma geldi.
Sor istiyorum kendine huzur senin için ne?
Aklına ne geliyor huzur denilince?
Bir meyhanede rakı balık mı?
Ailenle geçirdiğin bir akşam mı?
Deniz kenarında çekirdek çitlenmek mi?
Balık tutmak mı?
Bomboş yatmak mı?
Tatil mi?
Çalışmak mı?
Daha sonra…

Huzurlu Olma Serüveni 1

Buralar eskiden nasıl da canlıydı. Şimdiler de yokmuşum. Halbuki ne hevesle yazar, paylaşırdım sizlerle. Nasıl severdim seninle/ sizinle konuşmayı...
Sanmayın ki bıraktım buraları. Sadece hep aynı konular üzerinden gitmeyelim yeni konsept bulalım istedim. Yazayım bak bunu diyeceğim bir ilham. Daha geçen gün almış olduğum bir kitap farklı bir bakış açısı sundu. Madem öyle bende burada paylaşayım bir çay eşliğinde tartışalım dedim.
Kitabımız Dr. Richard Carlson'nın "Huzurlu Olmak İstiyorsanız Ufak Şeyleri Dert Etmeyin" isimli kitabı. Tam 190 başlıktan oluşuyor. Bende Salı Perşembe ve Cumartesi günleri bir başlıkla geleceğim.
Bugün ilk başlıkla başlıyoruz.
Başlık: Ufak Tefek Şeyleri Dert Etmeyin
Hayatta ne kadar saçma ve küçük şeylere dakikalarımızı hatta saatlerini harcadığımızı fark ediyor muyuz? Kötü haber ne yazık ki fark etmiyoruz. Daha da fenası bunları büyütüp büyütüp bir dünya haline getiriyoruz. Sonrası belli zaten. Depresif haller, her şey üstüme geliyorlar. Haya…