Ana içeriğe atla

Bana Değer

Merhaba! Yine yazmadım ihmal ettim buraları. Ama ben burayı bir bahçe gibi görüyorum. Önce bir şeyler ekmeliyim hayatıma. Filizlenip açacak çiçeklerim olsun ki yazayım buralara. Buradaki her bir yazı belki bir gözlem belki kendime bir not. Bugünkü kendime bir not. Herkesin kendine bırakması gereken bir not..
Kendini sev! Her halinde hem de. Sivilcenle, kilonla, boyunla, tarzınla, hayallerinle, seni sen yapan her şeyinle!
Sen özelsin! Bak çevrene senden başka var mı bir tane daha? Aynı senin gibi görünen, senin gibi düşünen.. Yok işte, bir tane daha sen yok! İşte bu yüzden önemlisin.
Asıl önemli olana geliyorum. Kendine değer ver! Kendine değer verirsen hem kendini sever hem de özel görürsün. Ama öyle laf olsun diye değil. Kendini en değerli görmek zorundasın. Altını çiziyorum bu bir zorunluluk. Kendine değer vermezsen kimse sana değer vermez. Kendini bir başkasından değersiz kılarsan o kişi yarın bir gün kendini değerli kılarsa buna kızamazsın. Ben salak mıyım? Yapar mıyım öyle şey deme! Bahsettiğim en yakının dahi olsa önce kendine değer vermek zorundasın. Bencil olmaktan bahsetmiyorum. Bir tek kendini düşün önemse asla demem. Herkesi düşün sen gene, ama kendini ihmal etme. Bir çok kendini; eşine, ailesine, çocuğuna adamış insan var. Eğer bir başkasına kendinden çok değer verirsen, o kadar çok beklentin de beraberinde gelir ki! Kimseyi sırf sen değer verdin diye beklentilerin altında bırakamazsın. Yarın bir gün en değer vermediği olmazsan onu bununla suçlayamazsın. Bu kişi çocuğun dahi olsa kendine değer veren bir ebeveyn, kendini tamamiyle değersiz kılandan çok daha değerlidir.(Biraz karışık oldu sanki ama benim zeki okurum anlar.)
Uzattık ya gene lafı. Aman bu çok uzun diyip okunamayacak belki gene. Ama bir kişi bile okusa, bir kişiye bile dokunsa yeter bana.
O halde özetliyorum sözlerimi. Kendine değer vermezsen, kimse vermez. Kimseden en değerlisi olmayı bekleme. Önce kendine değer ver. Kendini önemse. Kendini her koşul da mutlu etmeye çalış. Kendini en iyi kendin anlarsın. Kendini saçma sapan yargılamaktan vazgeç. Her şeyi başarabilirsin, kendine güven. Eğer kendine değer verirsen, kendin için kendine iyi bakarsan her şey düzelecek.
Hadi şimdi bak aynaya. O kişiye duymak istediklerini söyle. Onu sevdiğini ve hiçbir şeyin ondan önemli veya değerli olmadığını söyle..
Son olarak o değerli insana hoşçakal. Bir başka yazıda görüşmek üzere.✋

Yorumlar

 1. Tepkilerin isimlerini değiştirebilirsiniz. Kesin daha anlamlı olacaktır. Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 2. Kendini sev, kendinle barışık ol. Hayatta karşı mücadelede yapabileceklerine güven gerisinide boşver gitsin 😊

  YanıtlaSil
 3. Aynen dediklerini yapıyorum pıtırcık , sende yapıyorsun biliyorum yine bir ortak noktamız var işte�� çok güzel anlatmışsın tebrikler��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tazeye çekmenin güzellikleri.💓😊😊 Teşekkür ederim.😍😍

   Sil
 4. Kendisini sevmekle ilgili bu yazısını da çok begendim sn. bloggerın zira ben de kendisini çok seviyorum🤗❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende Sayın Gökçe Coşkun'a hem bayılıyor hem de onu çok seviyorum!😍

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Seni Seçtim Pikachu

Merhabaaa.🙌 Yine bir süre yoktum buralarda.😓 "Yazıyorsun da haber mi vermiyorsun?" diyen herkesi yerim!😍
Çaylar,kahveler alındıysa başlıyorum bugünkü konumuza. Bugün "Hayatın ne kadarı bizim elimizde?" diye bir soralım istiyorum. Bana göre hayat ikiye ayrılıyor. Bir kısmı kader bir kısmı seçimdir.  Kader kısmı (inanabilir veya inanmayabilirsin) elimizde olmayan şeyler. Doğum tarihi, ölüm tarihi, kaza, nerede kimin çocuğu olarak doğacağın vs. Yani aslında hayatın ana hatları denilebilir.  Seçim kısmı da senin verdiğin kararlar, tavırlar, davranışlar vs. Yani ana hatların arasını biz yapıyoruz seçimlerle. Her şeyi mutluluğa bağlayan ben bu konuyu da bağlayacağım elbet. Mutlu olmak, üzgün olmak , sinirli olmak da işini,eşini seçmek gibi bir seçim! Başta saçma gelebilir. O halde seninle bir hayale dalalım. Yeni bir güne başlıyorsun. Bi bakıyorsun okula/işe geç kalmıssın. Tepkin muhtemelen hayata isyan etmek olacak. Neden? Sende bir insansın ve herkes gibi uyuyakala…

Senin İçin Huzur

Merhabalar!  Blogger okuyan, yazan üç beş insan kaldık herhalde şurada. 😂 Hatta okuyan kişi sayısı okul bazında artarken yazı okuma olarak düştüğü şu günlerde seninle burada buluşmak çok özel..
Sürekli yazayım dedim olmadı. Zorlayınca da hiç olmaz ya hani tam da öyle bir durum.
Yazmayı,  seninle burada konuşmayı seviyorum ben.  Bu nedenledir ki özür diliyorum verdiğim aralar için.
Huzur arayışımız bu yazıda devam ediyor. Sık sık yazmaya çalışacağım. Canlansın buralarda yazın gelişiyle. Bir Youtube klasiği gibi yaparak anasayfamdaki abone ol tuşuna tıklar mail adresinizi yazarsanız ben yazı koydukça bildirim gelir. (Şaka değil 😄)
Bugünkü konumuz kitaptan olmayacak. Huzurun senin için ne ifade ettiğine bakmadan huzuru aramak da saçma geldi.
Sor istiyorum kendine huzur senin için ne?
Aklına ne geliyor huzur denilince?
Bir meyhanede rakı balık mı?
Ailenle geçirdiğin bir akşam mı?
Deniz kenarında çekirdek çitlenmek mi?
Balık tutmak mı?
Bomboş yatmak mı?
Tatil mi?
Çalışmak mı?
Daha sonra…

Huzurlu Olma Serüveni 2

Merhaba! Umuyorum ki perşembe gününden beri sağlığın sıhatin iyidir. Yeni bir serüvene başladığımız şu günlerdeki değişimi hissediyor musun? Hissetmiyorsan da ilerleyen yazılarda huzuru daha mümkün kılacağız. Bu enerji bizi bulacak.
Başlık: Kusursuzluğu Kabullenin
Uzun bir konuyla daha beraberiz. Ben kitapta size ne yazdığını değil hep kendi düşüncelerimi aktarıyor olacağım. Bu nedenle benim gibi düşünüyor olmak zorunda değilsin. Beraber huzuru arıyoruz sadece.
Konumuz aslında bizi "mükemmeliyetçilik" kavramının ortasına atıyor. Huzurumuzu kaçıran hep daha iyisi olması gerekliliği dürtüsü hepimizi görmüyor mu? Halbuki bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmek gerekmiyor mu? Her zaman daha iyisi mi olmalı? Bunun için çalışmak denemek şahane bir yolken biz neden bunu bir işkence ve kısır bir döngü içinde bırakırız ki? Hep daha iyisi. En iyisi olmalı. Ama bu kime göre neye göre? Sana göre en iyisi sahiden de en iyisi midir ki? Bunca yıldır kendimizi yorduğumuz yeterli. Biz mükemmel…