Ana içeriğe atla

Böyle Gitmemeli

Değişmek mi istiyorsun? Kendinde, hayatında bir şeyler artık böyle gitmemeli mi? Bak yeni bir yıl geliyor. Sıradan bir pazartesi başlamaktan çok daha etkili bir tarih.
Nasıl mı değişir insan veya ne kadar mı değişir? Bu yaşa, cinsiyete, yaşadığı şartlara göre değiştirebilen bir durum. Ama belli başlı noktalar var. Mesela değişimin kolaylığı yaşla doğru orantılı. Yani ne kadar yaşın küçükse bu o kadar kolay. Çünkü özellikle ergenlikten sonra belli başlı huylar karaktere dönüşüyor. Bu nedenle eğer çok istemezsen , kendin için değil de sırf biri dedi diye değişmeye çalışacaksan üzgünüm ama bu olmayacak. Sadece ve sadece kendin istersen değiştirebilirsin artık. İnsanlar sadece destek olabilir.
Nasıl değişebilirsin biliyor musun? Aklına koyacaksin. Yolum bu dönmeyeceğim diye başlayacaksın. Hızlı ve ani bir karar alacaksin. Uzatmayacaksın öyle şu zaman yaparım gibi. Üşengeçliğini kendine saklayacaksin mesela. O katılmayacak buna. Hatta sorunun üşengeçlikle ilgiliyse ilk onu değiştirmekle başlayacaksın. Beyin öyle mükemmel bir organ ki verdiğin komutları yapmak için elinden geleni yapıyor. Baştan ben bunu yapamam dersen, değişmeye inanmazsan o da bunu yapmayacak yani seni değiştirmemeye çalışacak. Ve inan bana başaracak. Çünkü ona değişemem komutunu verirsen bunun için uğraşacak ve değişemediğinde başarmış olacak. Beynine doğru inandığın komutu verirsen yeni yilda değişebilirsin. Ama sadece kendin için.. Ben sana inanıyorum, sende kendine inan!

Yorumlar

 1. Cok beğendim yazını. Gerçekten umutlandım, kendime inandım. Teşekkür ederim��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım. Az da olsa bir katkım olduysa ne mutlu bana 😌😌 mutlu yillar🎉

   Sil
 2. Başkası için deişecrksen gerçekten bu olmuyo cok haklısın gerçekten önemli olan krndin istemen

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Seni Seçtim Pikachu

Merhabaaa.🙌 Yine bir süre yoktum buralarda.😓 "Yazıyorsun da haber mi vermiyorsun?" diyen herkesi yerim!😍
Çaylar,kahveler alındıysa başlıyorum bugünkü konumuza. Bugün "Hayatın ne kadarı bizim elimizde?" diye bir soralım istiyorum. Bana göre hayat ikiye ayrılıyor. Bir kısmı kader bir kısmı seçimdir.  Kader kısmı (inanabilir veya inanmayabilirsin) elimizde olmayan şeyler. Doğum tarihi, ölüm tarihi, kaza, nerede kimin çocuğu olarak doğacağın vs. Yani aslında hayatın ana hatları denilebilir.  Seçim kısmı da senin verdiğin kararlar, tavırlar, davranışlar vs. Yani ana hatların arasını biz yapıyoruz seçimlerle. Her şeyi mutluluğa bağlayan ben bu konuyu da bağlayacağım elbet. Mutlu olmak, üzgün olmak , sinirli olmak da işini,eşini seçmek gibi bir seçim! Başta saçma gelebilir. O halde seninle bir hayale dalalım. Yeni bir güne başlıyorsun. Bi bakıyorsun okula/işe geç kalmıssın. Tepkin muhtemelen hayata isyan etmek olacak. Neden? Sende bir insansın ve herkes gibi uyuyakala…

Bana Değer

Merhaba! Yine yazmadım ihmal ettim buraları. Ama ben burayı bir bahçe gibi görüyorum. Önce bir şeyler ekmeliyim hayatıma. Filizlenip açacak çiçeklerim olsun ki yazayım buralara. Buradaki her bir yazı belki bir gözlem belki kendime bir not. Bugünkü kendime bir not. Herkesin kendine bırakması gereken bir not..
Kendini sev! Her halinde hem de. Sivilcenle, kilonla, boyunla, tarzınla, hayallerinle, seni sen yapan her şeyinle!
Sen özelsin! Bak çevrene senden başka var mı bir tane daha? Aynı senin gibi görünen, senin gibi düşünen.. Yok işte, bir tane daha sen yok! İşte bu yüzden önemlisin.
Asıl önemli olana geliyorum. Kendine değer ver! Kendine değer verirsen hem kendini sever hem de özel görürsün. Ama öyle laf olsun diye değil. Kendini en değerli görmek zorundasın. Altını çiziyorum bu bir zorunluluk. Kendine değer vermezsen kimse sana değer vermez. Kendini bir başkasından değersiz kılarsan o kişi yarın bir gün kendini değerli kılarsa buna kızamazsın. Ben salak mıyım? Yapar mıyım öyle şey d…

Huzurlu Olma Serüveni 2

Merhaba! Umuyorum ki perşembe gününden beri sağlığın sıhatin iyidir. Yeni bir serüvene başladığımız şu günlerdeki değişimi hissediyor musun? Hissetmiyorsan da ilerleyen yazılarda huzuru daha mümkün kılacağız. Bu enerji bizi bulacak.
Başlık: Kusursuzluğu Kabullenin
Uzun bir konuyla daha beraberiz. Ben kitapta size ne yazdığını değil hep kendi düşüncelerimi aktarıyor olacağım. Bu nedenle benim gibi düşünüyor olmak zorunda değilsin. Beraber huzuru arıyoruz sadece.
Konumuz aslında bizi "mükemmeliyetçilik" kavramının ortasına atıyor. Huzurumuzu kaçıran hep daha iyisi olması gerekliliği dürtüsü hepimizi görmüyor mu? Halbuki bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmek gerekmiyor mu? Her zaman daha iyisi mi olmalı? Bunun için çalışmak denemek şahane bir yolken biz neden bunu bir işkence ve kısır bir döngü içinde bırakırız ki? Hep daha iyisi. En iyisi olmalı. Ama bu kime göre neye göre? Sana göre en iyisi sahiden de en iyisi midir ki? Bunca yıldır kendimizi yorduğumuz yeterli. Biz mükemmel…